Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową wykonaną z piernika.

szopki2018-2 W dniu 6 grudnia br. rozstrzygnięta została IV edycja konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową wykonaną z piernika.

 

 

 

Do udziału zgłoszonych zostało 15 prac, które uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku wykonali samodzielnie oraz w dwuosobowych zespołach.
Młodzi cukiernicy zachwycili jurorów umiejętnościami, mnogością użytych technik, a także indywidualną interpretacją tematu konkursu.

Przepiękne piernikowe szopki ocenione zostały w 3 kategoriach. Oddzielnie rywalizowali uczniowie klasy I, II i III.

Ostatecznie w klasie I laureatami zostali: Natalia Samsel i Klaudia Styczeń (I miejsce- praca nr 15), Marta Byczek i Sara Opyd (II miejsce- praca nr 12) oraz Wiktoria Chojnacka, Milena Stania i Sandra Wasilewska (III miejsce- praca nr 14).

W klasie II pierwsze miejsce zajęła szopka wykonana przez Kornelię Mętlewicz i Klaudię Bartkowiak (praca nr 6). Na drugim stopniu podium stanęli: Dominika Data, Grażyna Sternal i Martin Chołko (praca nr 7). Trzecim miejscem jury nagrodziło szopkę autorstwa Julii Merkel
i Wiktorii Profaskiej (praca nr 9).

W klasie III na szczególną uwagę jurorów zasłużyły prace wykonane przez: Natalię Tytko i Anitę Wieczorek (I miejsce- praca nr 4), Natalię Rost i Klaudię Stypułkowską (II miejsce- praca nr 5), Alicję Kuśka i Karolinę Wojtecką (III miejsce- praca nr 2).

 

szopki2018-1

Wszystkie zdjęcia szopek znajdziesz tu [naciśnij]